איך זה עובד? 

 

השיווק האישי הוא תהליך ממוקד של 4 שלבים:

  1. למידת הסביבה העיסקית.

  2. בניית הצעת הערך של העסק.

  3. בניית הפעולות השיווקיות.

  4. ביצוע מדידה, הערכה ותיקון.

 

למידת הסביבה העיסקית מתחילה בחקר שוק מהיר אך אפקטיבי  אשר מתמקד בשני אזורים עיקריים: תחרות ולקוחות.  אנו לומדים מי המתחרים העיקריי ומה המתחרים בעיקר הגדולים מציעים ללקוחות, איפה היתרונות שלהם והחסרונות. החלק השני הוא להבין מה מחפשים הלקוחות - כאן אנו לא מנסים למצע את כל הלקוחות לפרופיל אחד אלא לבנות כמה שיותר פרופילים מובחנים, לכל אחד ולהבין מהי הצעת המתחרים עבורו. בדרך כלל אנו לומדים המון תוך הסתכלות על הלקוחות הכי טובים של העסק, מה הם מקבלים ממנו ומדוע הן מרוצים מהעסק.

 

בשלב השני אנו בוחנים את הערך המוסף האפשרי של העסק. הרבה פעמים הערך המוסף מגיע מתוך הערך המוסף של הבעלים, או מהאפשרויות של העסק לצאת המקופסא. דרך טובה למצוא רמזים להצעת הערך היא לדבר עם לקוחות מרוצים של העסק, להבין איך העסק עונה לדרישות ולרצונות שלהם.

הערך המוסף יכול להגיע משירות יחודי, מפירוק או הרכבה של מוצרים או פתרונות שונים לחבילות, שיתופי פעולה או עבודה משותפת עם עסקים אחרים.

הצעת הערך חייבת להיות כזאת שתתאים לרצונות שזיהינו אצל הלקוחות ושאנחנו יכולים לאפיין ולהגיע לקהל היעד שלה. 

 

תכנון הפעילויות השיווקיות נובע ישירות מהצעת הערך ומיפוי הלקוחות שאנחנו מחפשים. פרסום ונוכחות ברשתות חברתיות הוא כמובן הרבה פעמים חלק מהמאמץ, אבל מעבר לזה יש הרבה כלים נוספים: יצירת ערך ללקוח, הרבה פעמים פנייה ללקוח אחרי שבניתם לו ערך יכולה להיות מאוד אפקטיבית. בניית בלוג או אתר עם המון אינפורמציה יכול לעזור. תחום נוסף הוא שיתופי פעולה, אם אנחנו יודעים שהלקוח האידאלי שלנו עובד עם עסק אחר, הרבה פעמים כדאי לנו לבדוק איזה שיתופי פעולה יכולים למשוך אותו אלינו, ומה אנחנו נדרש לתרום כדי שהשיתוף פעולה יצליח.

 

כמובן שבסוף החלק העיקרי הוא ביצוע. בדרך כלל הביצוע מתחלק בינינו לבין הלקוח, בתלות ביכולות של הלקוח ובפעולות הנדרשות. אנחנו תמיד שם למדוד ולשפר את הקמפיין שהתחלנו בו ולהמשיך לכייל את הצעת הערך ולמצוא ערוצי שיווק נוספים.  

רוצה לדעת מה יכול להיות הערך המוסף של העסק שלך?
 
 
התקשר
054-7778005
 
 
 
או צור קשר
כאן

הגעת עד לפה? נשמע לך מעניין? אולי כדאי שנדבר? צור קשר ונחזור אליך בהקדם. 

 טלפון 054-777-8005 

מייל : erez@mvp-house.com