שיווק B2B

שיווק B2B מדבר על business to business, שבו עסק שמוכר מוצרים או שירותים לעסקים אחרים יוצר עמם קשר. שירותים כאלה רלוונטיים כמובן למי שמוכר לחברות גדולות, אך ישנם מקרים נוספים שבהחלט משתמשים באותם פרקטיקות של ה- B2B. הייחוד העיקרי של השיווק לעסקים הוא הגודל, הכל יותר גדול. ההשקעה יותר גדולה, המאמץ יותר גדול, הזמן הנדרש בדרך כלל יותר גדול וגם התמורה בהרבה מקרים הרבה יותר גדולה....

יש דבר אחד שהוא לא יותר גדול, וזה מספר הלקוחות. אם שיווק ברשת פונה למסות גדולות של אנשים, הרי ששיווק B2B יכול להתמקד בעשרות חברות בודדות, למעשה בכמה עשרות אנשים שהם מקבלי ההחלטה בתחום שאתם עוסקים בו. במקרה כזה ברור שכל פנייה צריכה להיות הכי מדוייקת, הכי נכונה הכי טובה שאתם יכולים. ההשקעה הרבה פעמים היא בהתאם. בעולם העיסקי לא נדירות הפעמים שאנשים או אפילו משלחות שלמות נוסעות לסוף העולם לפגישה של שעה או שעתיים עם לקוח פוטנציאלי חדש. 

ברוב המקרים זה לא מה שקורה בעולם של העסקים הקטנים, אבל עדיין ההשקעה, בכסף, זמן ומאמץ, הינה שונה לחלוטין מאשר שיווק באינטרנט. שאתה משווק את עצמך באינטרנט, בגוגל או פייסבוק, אתה משלם כמה שקלים ללחיצה, ולכן אין בכלל חשיבה על הלקוח הבודד, המטרה היא לאפיין את הלקוח האידאלי, ולפנות אל אותו פרופיל, אין בעצם התייחסות לאדם האמיתי שמאחורי הלקוח. שאתה משווק לעסקים גדולים, אתה ממוקד בחברה, בתפקיד הרלוונטי בחברה, ואם אפשר באדם שמחזיק באותו תפקיד. 

תחשבו לדוגמא שיש לכם שירות חדש לבתי ספר ואתם רוצים לשווק אותו. אז ברב המיקרים, היעד שלכם הוא להגיע לפגישות עם מנהלי בתי הספר בסביבה שהגדרתם. יכול להיות שתנסו להגיע אליהם דרך המורים שאמורים לעבוד עם השירות שלכם,מהכיוון השני אם יש לכם קשרים, אולי מנהל מחלקת החינוך בעירייה יכול לעזור. אבל בכל מקרה, ההבנה למי פונים, מה האינטרס של האדם שפונים אליו, איך הוא יכול לעזור לכם, היא קריטית. ההבנה הזאת צריכה להיבנות עוד לפני שמתחילים לפנות אל הלקוחות. בשלב הבא צריך להחליט איך לפנות, איזה חומרים צריך להכין, חומרים לפנייה, חומרים לפגישה, חומרים לגיבוי, מה לבקש ואיך לנהל ולעקוב אחר התהליך.

בסופו של דבר שיווק B2B הוא דבר ראשון קשר בין אנשים, זה כמובן נכון תמיד, אבל הרבה יותר חשוב במקרים האלה כי אין הזדמנות שנייה, ומספר ההזדמנויות מוגבל. אם יש לך מוצר חדש לוטרינרים, הרי שכל הקהל שלך בארץ הוא כמה מאות. זה אולי נשמע הרבה, אבל פנייה לא נכונה בשלבים הראשונים, יכולה לשרוף לכם לא מעט המלקוחות הפוטנציאליים, ואז יכול מאוד להיות שכל המיזם נראה הרבה פחות אטרקטיבי!

לכן כדאי מאוד לחשוב ולתכנן את הפנייה לגופים כאלה. לעשות נסיונות, רצוי על הפחות חשובים בהתחלה ולהגיע לפנייה הכי יעילה והכי מקצועית. תחשבו שכל שקל ומאמץ שאתם משקיעים בפניות האלה, יכולים להיות השקעה מופלאה בהמשך.

בהצלחה!

רוצה להתחיל לשווק לעסקים?
התקשר 054-7778005
או השאר פרטים 

Success! Message received.