שיווק "רזה" -  Lean marketing 

זיהית צורך בשוק ויש לך רעיון לפתרון חדשני עבורו? עכשיו השאלה היא איך ממשיכים הלאה. הדרך הרגילה היא להקים עסק, לבנות את כל השיווק שנדרש ולהתחיל למכור את הפתרון שלך. הבעיה בדרך הזאת היא שעוד לא ממש ברור מה השוק יחשוב על הפתרון שלך, על התמחור, על המסרים. יכול מאוד להיות שחלק גדול מהמאמץ שעשית יהיה לא רלוונטי, הוא יאט אותך, ויכול גם לחסל את המיזם באיבו.

lean startup היא שיטה מאוד פשוטה, מסוג בדברים שאחר כך אומרים עליהם איך לא חשבו על זה קודם. השיטה הזאת נולדה עבור חברות סטארט אפ שצריכות השקעות מאוד גדולות להביא מוצר בשל לשוק. השיטה הזאת אומרת שאנחנו יכולים לשווק את השירות או המוצר בלי שהעסק שמאחורה קיים, ולפעמים אפילו בלי שיש מאחוריו מוצר!

איך זה עובד?

 

נניח שיש לך רעיון, לאפשר לכל אישה להזמין לקים בהזמנה אישית. הלקוחה שולחת לך תמונה של שמלה או תיק, והיא מקבלת חזרה לק בצבע זהה. אז אם זה נראה לך רעיון מעולה, אפשר להתחיל לבנות את המכונה שמייצרת את הלקים, אתר שלוקח הזמנות, ואפליקציה שמזהה את הצבע הנדרש ושולחת למכונה, לחפש משקיעים לשווק בפייסבוק ולקוות שהכל יעבוד כמו שדמיינתם.

 

או, שאפשר פשוט להרים קמפיין שמציע את השירות לנשים בגילאים שחשבתם, ולבדוק. כמה נרשמות יש? באיזה מחיר אפשר למכור? ולמה הן משתמשות בזה? ואז שכל הידע הזה אצלכם, הרבה יותר קל יהיה להרים מיזם מוצלח ורווחי.

 

כמו שכבר בטח הבנתם, הדבר הזה יעיל לעבוד לא רק לסטארטאפים וחברות טכנולוגיה. המושג שנטבע לזה הוא שיווק רזה או lean marketing. למעשה כמעט כל מי שיש לו רעיון חדשני, של שירות או מוצר שאין ממש כמוהו בשוק, יכול בזמן קצר ובעלויות נמוכות מאוד יחסית ללמוד המון על השוק, להבין הרבה יותר על המיזם שלו, ולהסתער קדימה עם המון ידע משמעותי להמשך.

יש לך רעיון?
רוצה לבדוק אותו בחיים האמיתיים?
התקשר 054-7778005
או השאר פרטים 

הגעת עד לפה? נשמע לך מעניין? אולי כדאי שנדבר? צור קשר ונחזור אליך בהקדם. 

 טלפון 054-777-8005 

מייל : erez@mvp-house.com