top of page

פיתוח MVP - מרעיון להצלחה

להפוך רעיון למוצר הינו אחת הפעולות הכי מורכבות שיש. והדבר נכון במיוחד ליזמים ואנשים שאין להם ניסיון בפיתוח מוצרים טכנולוגים. יש הרבה מאוד שלבים שצריך לעשות בצורה מקצועית, והמון החלטות שצריך לקחת כדי להוציא את המוצר הנכון. 

בחברה גדולה בכל פעם שיש מחשבה על פרויקט חדש, החברה ממנה מנהל מוצר בראש הפרויקט, שתפקידו להוביל את התהליך הזה של הפיכת הרעיון למוצר מצליח. עבודת מנהל המוצר כוללת תהליכים רבים. בניהם, הבנת את צרכי הפרויקט, הבנת הלקוחות, בדיקת צרכים מול השוק, אפיון המוצר, וליווי הפרויקט בתהליך הפיתוח. התהליך מתחיל כבר בשלב האפיון, עובד דרך הכנת מסמכי הדרישות ועבודה מול צוות הפיתוח או חברת הפיתוח, עד להוצאת המוצר לשוק, ומשם מתחילה עבודת השיפור של המוצר.


לצוות המקצועי של MVP HOUSE יש הרבה מאוד שנות ניסיון בניהול מוצר, ובעבודה עם טכנולוגיה יזמים וחברות פיתוח. והניסיון הזה מאפשר לנו לעזור ליזמים לקבל מוצרים מעולים תוך חיסכון בעלויות וקיצור לוחות זמנים קצרים ככל האפשר. 

מה אנחנו עושים

אם אין לכם אנשים עם ניסיון רלוונטי בצוות, אנחנו ב MVP HOSUE נעשה עבורכם את תהליך ניהול המוצר בצורה המקצועית ביותר כדי להבטיח את הצלחת הפרויקט. הצוות שלנו והצוות של המיזם הופכים לצוות אחד שעובד בשביל מטרה אחת משותפת: הבטחת פרויקט מוצלח.  

 

ניהול המוצר חייב להיות נפרד מגוף הפיתוח והניסיון שלנו מראה כי הוא הכרחי להצלחת הפרויקט. למעשה, במקרים רבים קיים ניגוד אינטרסים בין הלקוח לצוות הפיתוח, וללא ניהול מוצר מקצועי עשויים להתגלע חילוקי דעות רבים שיפגעו, בסופו של דבר, בהצלחת הפרויקט. צוות ניהול המוצר שלנו יבטיח כי הצרכים והאינטרסים של הארגון והצלחת הפרויקט הם שיובילו את התהליך.

תהליך העבודה לפיתוח MVP​

איפיון צרכים
ראשיתו של כל פרויקט היא  בתהליך אפיון מעמיק, וזהו למעשה השלב החשוב ביותר. לפני התחלת תהליך הפיתוח יש להגדיר באופן ברור את הצרכים הייחודיים של הפרויקט, וזה בדיוק המקום בו רוב היזמים נופלים. בלי שתדעו באופן מדויק מהי מטרת הפרויקט, מי קהל היעד שלו, מה אפשר לדחות לגרסא הבאה ומה חייב להיות במוצר הראשוני, הפרוייקט צפוי להיכשל. אפיון הפרויקט עונה על שאלות אלה ועל שאלות רבות אחרות שחייבות לקבל מענה כדי להכתיב את כיוון הפיתוח הנכון.

הגדרת ה-MVP

MVP הינו תהליך קריטי ליזמים. הכוונה היא ל-Minimum Viable Product, התכונות הבסיסיות הנצרכות כדי שהמוצר יהיה רלוונטי עבור קהל היעד שלנו. הגדרת ה- MVP חיונית כדי להחליט מהן התכונות הקריטיות עבור המוצר או השירות  וכיצד הן עתידות לפתור את הבעיות של המשתמשים הפוטנציאליים שלנו, כפי שהגדרנו אותו לאחר חקר השוק שביצענו. רוב היזמים והחברות אינם יודעים לבצע זאת בכוחות עצמם, והצוות המקצועי שלנו עומד לרשותכם. 

​כתיבת מסמכי דרישות

מסמך דרישות מקצועי (PRD) הוא הבסיס לעבודה מול צוות הפיתוח. זהו החוזה המקצועי שעל פיו יתומחר הפרויקט, וכל פרט שישתנה במסמך במהלך הפיתוח יעלה לנו בהרבה כסף זמן ועצבים. כאשר מבצעים את התהליך עם ליווי מקצועי של MVP HOUSE בצורה נכונה, אנחנו מייצרים מסמך דרישות מקצועי ומקיף כדי שהפרויקט יתבצע בזמן ובתקציב המתוכנן. 

 

 

מכרז ומו"מ מול גוף הפיתוח

בחירת גוף הפיתוח הנכון ותמחור הפרויקט הם הבסיס לפרויקט מוצלח. מצד אחד נדרש איש מקצוע מנוסה כדי לזהות האם למפתח יש את הניסיון הנדרש עבור הפרויקט, לזהות תכונות לא הכרחיות שעלולות להעלות באופן משמעותי את התקציב, מה הזמינות של הקבלן ועוד. תהליך המכרז יכול להוריד באופן מאוד משמעותי את עלויות הפרויקט, מכיוון שגוף הפיתוח מתמחר פרויקט גם לפי פרמטרים כמו אנשים זמינים, עומס פנימי ועוד. מהניסיון שלנו רק התהליך הזה יכול להוריד את העלויות ב 20-30%.

ניהול תהליך הפיתוח

כאשר יזם או חברה לוקחים על עצמם את פיתוח המוצר ללא ליווי מקצועי , אפילו אם הם פועלים בדיוק "לפי הספר" הם צפויים להיתקל לעיתים בצורך לעדכן או לשנות פרטים מסוימים, ובסופו של דבר הפרויקט יתייקר או יתעכב. פעמים רבות מגיעים אלינו חברות ויזמים שהחלו את תהליך הפיתוח לבד או עם הערכות לעלויות הצפויות, ובעזרת ניהול מקצועי וליווי לאורך כל הדרך הצלחנו להוריד את עלויות הפרויקט ב- 50%!
הליווי המקצועי של MVP HOUSE, מבטיח לכם דיוק בפרטי האפיון, משא ומתן מול מספר חברות שיאפשר לכם לבחור את החברה המתאימה ביותר לצרכי הפרויקט, וחיסכון ניכר בשני המשאבים היקרים ביותר של כל יזם: כסף וזמן.

bottom of page